Trapez Çatı Kaplama

Avrupa ve Amerika ülkelerinde en çok tercih edilen çatı kaplama örtüsü olan metal, çelik üzerine galvaniz, astar, polyester ve boya kaplı olmakla birlikte 9 kattan oluşmaktadır. Tüm iklim koşullarına rahatlıkla dayanabilmektedir. Çatlama yapmaz, kırılmaz ve bakım gerektirmez. 4,5 kg/m2 ağırlığı ile çatınıza ve binanıza minimum değerlerde yük bindirir. Metal Trapez altına herhangi bir yalıtım örtüsü gerektirmez ve malzemeden tasarruf sağlar. Estetik görünümü ve renk seçenekleri ile yapılarınıza özel bir görünüm verir. Montajı kısa ve zamandan tasarruf sağlar. Villalar, apartmanlar, sosyal tesisler, fabrikalarda rahatlıkla uygulanabilir. 5 yıl uygulama garantisi ile birlikte ürünümüz 30 yıl garantilidir. 

Uygulama Alanları 

27/200 form trapez sac Endüstriyel binalar Sanayi binaları, Askeri yapılar ,Sosyal yapılar, Zirai işletmeler ,Spor tesisleri ,Silolar Süpermarketler,Alışveriş merkezleri taşıyıcı sistemleri prefabrike olarak tasarlanan endüstriyel yapılarda kullanılmaktadır

                    
18/838 FORM TRAPEZ SAC                                                 

18/838 FORM TRAPEZ

 18/838 form trapez sac boyalı galvaniz sac yada alüminyumdan üretilebilen bir trapez  formudur.18/838 form trapez sac endüstriyel  binaların çatı ve cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.18/838 form trapez sac sinüs oluklu bir form olması nedeniyle yatay olarak cephe kaplamalarında kullanıldığı zaman çok estetik bir mimari görüntü sergilemektedir. 838 mm. net kaplama  genişliğine sahiptir.
18/838  form trapez sac Ral renklerinden istenilen renk yapılabilmesi alternatifine sahiptir. Kullanılacağı yere uygun yüzey boyası (Polyester, PVDF, Plastisol, PVC) seçenekleri vardır.  Cephede ve yüksek eğimli çatıda kaplama olarak uygulanabilir. Yerinde uygulama çift kat sandwich sitemlerinde alt veya üst yüzey kaplaması olarakta kullanılmaktadır.
18/838 form trapez 18 mm hadve yüksekliği ile cephe kaplamalarında yatay olarak kullanıldığında diğer trapez formlarına göre daha şık bir görüntü vermektedir.18/838 form trapez cephe kaplamalarında birden fazla renkli panel olarak ta montajı gerçekleştirilip, yatırımcılarına fabrika binalarının dış cephe kaplamalarında farklı bir görüntü sağlaması imkanı vermektedir.

 

Uygulama Alanları 

18/838 form trapez sac Endüstriyel binalar Sanayi binaları, Askeri yapılar ,Sosyal yapılar, Zirai işletmeler ,Spor tesisleri ,Silolar Süpermarketler,Alışveriş merkezleri taşıyıcı sistemleri prefabrike olarak tasarlanan endüstriyel yapılarda kullanılmaktadır                    
50/880 FORM TRAPEZ SAC                                                 

50/880 FORM TRAPEZ

50/880 form trapez sac  Isı izolasyonu kullanılmayan tek kat kaplama malzemesi kullanılan ve aynı zamanda geniş açıklıklı çatılarda yüksek taşıma  değerleriyle çok efektif bir formdur.50/880 form trapez sac sandwich sistem olarak çift kat metal arası yalıtım malzemeleri uygulanan projelerde üst metal olarak da değerlendirilme özelliklerine sahiptir. 50/880 form trapez sacı’n  en önemli özelliği yüksek yük taşıma kabiliyeti ile rüzgar ve kar yüküne karşı üstün direnç göstermesidir
Yük taşıma tablolarında belirtildiği gibi 0,5-1,5 mm arasındaki kalınlıkta, taşınabilen her  boyda üretmek mümkündür Eğrisel form verilebilme imkanı ile mimari çözümlere teknik ve estetik çözümler getirmektedir. Boyalı sac malzeme dış hava  koşullarına karşı dayanıklı ve aynı zamanda , kalıcı renk seçeneklerine sahip, uzun ömürlüdür.50/880 form trapez sac  İstenildiğinde galvanizli sac, gofrajlı ve boyalı alüminyum alternatifli üretim yapılabilir.
50/880  form trapez sac Ral renklerinden istenilen renk yapılabilmesi alternatifine sahiptir. Kullanılacağı yere uygun yüzey boyası (Polyester, PVDF, Plastisol, PVC) seçenekleri vardır.  Cephede ve yüksek eğimli çatıda kaplama olarak uygulanabilir. Yerinde uygulama çift kat sandwich sitemlerinde alt veya üst yüzey kaplaması olarakta kullanılmaktadır.

 

Uygulama Alanları 

50/880 form trapez sac Endüstriyel binalar Sanayi binaları, Askeri yapılar ,Sosyal yapılar, Zirai işletmeler ,Spor tesisleri ,Silolar Süpermarketler,Alışveriş merkezleri taşıyıcı sistemleri prefabrike olarak tasarlanan endüstriyel yapılarda kullanılmaktadır

 

                    
ÇK 90 FORM TRAPEZ SAC                                                 

ÇK 90 FORM TRAPEZ

ÇK 90 form trapez sac ısı izolasyonu gerekemeyen veya iki ayrı metal kaplama arasına taşyünü yada camyünü dolgulu sandwich sistem ısı izolasyonu uygulamalarınada çatı ve cephe kaplaması olarak kullanılabilir.
ÇK 90 form trapez sac 900 mm Net kaplama eninde 4 hadveden oluşan formdur.ÇK 90 form trapez sac kullanılan metale göre en efektif taşıma değerlerini yakalayan bir form olma özelliğine de sahiptir. ÇK 90 form trapez sac çatı kaplamalarında olduğu kadar cephe kaplamalarında da dekoratif görüntüsüyle kullanılmaktadır. Boyalı sac malzeme, dış hava şartlarına karşı dayanıklı, kalıcı renk seçeneklerine sahip, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. İstenildiğinde galvanizli sac, gofrajlı-boyalı alüminyum,aluzing kaplamalı alternatifli üretim yapılabilir.ÇK 90 form trapez rüzgâr ve kar yüklerine karşı dayanıklı olup, aynı zamanda eğrisel form verilebilme imkânı sağlamaktadır.
ÇK 90  Form Trapez Performans Değerlendirmesi
ÇK 90 form trapez sac Ral renklerinden istenilen renk yapılabilmesi alternatifine sahiptir. Kullanılacağı yere uygun yüzey boyası (Polyester, PVDF, Plastisol, PVC) seçenekleri vardır. Cephede ve yüksek eğimli çatıda kaplama olarak uygulanabilir. Yerinde uygulama çift kat sandwich sitemlerinde alt veya üst yüzey kaplaması olarakta kullanılmaktadır.

 

Uygulama Alanları 

ÇK 90 form trapez sac Endüstriyel binalar Sanayi binaları, Askeri yapılar ,Sosyal yapılar, Zirai işletmeler ,Spor tesisleri ,Silolar Süpermarketler,Alışveriş merkezleri taşıyıcı sistemleri prefabrike olarak tasarlanan endüstriyel yapılarda kullanılmaktadır

 

                    
65/206 FORM DECK TRAPEZ SAC                                                 

65/206 FORM DECK TRAPEZ

65/206 form deck trapez endüstriyel ve ticari yapılarda kompozit döşeme uygulaması hız,ekonomi vb. pekçok avantajından dolayı gün geçtikçe artmaktadır. Kompozit Döşeme Sisteminin Avantajları: 65/206 form deck Beton kullanımında %15-25 arasında tasarruf sağlar.
Yapıya etkiyen statik yükler düştüğünden daha ekonomik kesitler ortaya çıkar. Kompozit döşeme trapezleri kolay taşınabilinir,depolanabilinir,12,00 metreye kadar istenilen boyda üretilebilinir. Çelik kiriş ve kompozit döşeme trapezi hadveleri arasında kalan boşluklar yangın elektrik vs. tesisatın kolayca döşenebilmesini sağlar.
Galvaniz kaplı çelik saclar korozyana karşı son derece dayanıklıdır. Bu dayanımı arttırmak amacıyla boya uygulamaları yapılmasına müsaittir. 65/206 form deckİnşa süresince çelik kirişler üzerine oturan saclar işciler ve malzemeler için güvenli bir çalışma platformudur. Kalıp gerektirmediğinden kalıp malzemesi ve işçiliği maliyetleri yoktur. Beton ile tam etkileşim halinde çalışan kompozit döşeme trapezleri donatı görevi görür.Donatı metrajı azalır.  Eşdeğer yükseklikteki beton plak döşemelere göre daha hafif olmasına rağmen yük taşıma kapasitesi daha fazladır.

 

Uygulama Alanları 

65/206 form deck trapez sac otoparklar, Endüstriyel binalar Sanayi binaları, Askeri yapılar ,Sosyal yapılar, Zirai işletmeler ,Spor tesisleri ,Silolar Süpermarketler,Alışveriş merkezleri taşıyıcı sistemleri prefabrike olarak tasarlanan endüstriyel yapılarda kullanılmaktadır

 

                    
56/180 FORM TRAPEZ SAC                                                 

56/180 FORM TRAPEZ

56/180 form trapez sac Isı izolasyonu kullanılmayan tek kat kaplama malzemesi kullanılan ve aynı zamanda geniş açıklıklı çatılarda yüksek taşıma değerleriyle çok efektif bir formdur.56/180 form trapez sac sandwich sistem olarak çift kat metal arası yalıtım malzemeleri uygulanan projelerde üst metal olarak da değerlendirilme özelliklerine sahiptir.
56/180 form trapez sacı’n en önemli özelliği yüksek yük taşıma kabiliyeti ile rüzgar ve kar yüküne karşı üstün direnç göstermesidir Yük taşıma tablolarında belirtildiği gibi 0,5-1,5 mm arasındaki kalınlıkta, taşınabilen her boyda üretmek mümkündür Eğrisel form verilebilme imkanı ile mimari çözümlere teknik ve estetik çözümler getirmektedir. Boyalı sac malzeme dış hava koşullarına karşı dayanıklı ve aynı zamanda , kalıcı renk seçeneklerine sahip, uzun ömürlüdür.56/180 form trapez sac İstenildiğinde galvanizli sac, gofrajlı ve boyalı alüminyum alternatifli üretim yapılabilir.
56/180 form trapez sac Ral renklerinden istenilen renk yapılabilmesi alternatifine sahiptir. Kullanılacağı yere uygun yüzey boyası (Polyester, PVDF, Plastisol, PVC) seçenekleri vardır. Cephede ve yüksek eğimli çatıda kaplama olarak uygulanabilir. Yerinde uygulama çift kat sandwich sitemlerinde alt veya üst yüzey kaplaması olarakta kullanılmaktadır.

 

Uygulama Alanları 

56/180 form trapez sac Endüstriyel binalar Sanayi binaları, Askeri yapılar ,Sosyal yapılar, Zirai işletmeler ,Spor tesisleri ,Silolar Süpermarketler,Alışveriş merkezleri taşıyıcı sistemleri prefabrike olarak tasarlanan endüstriyel yapılarda kullanılmaktadır

 

                    
40/250 FORM TRAPEZ SAC                                                 

40/250 FORM TRAPEZ

40/250 form trapez sac ısı izolasyonu gerekemeyen veya iki ayrı metal kaplama arasına taşyünü yada camyünü dolgulu sandwich sistem ısı izolasyonu uygulamalarınada çatı ve cephe kaplaması olarak kullanılabilir.40/250 form trapez sac 980 mm Net kaplama eni ve 780, mm net kaplama ölçüleri4 ve 5 hadveli form olarak iki alternatifli üretilmektedir.
40/250 form trapez sac form yapısı ve zengin renk alternatifi ile yapılarda görsel zenginlik sağlar.40/250 form trapez sac çatı kaplamalarında olduğu kadar cephe kaplamalarında da dekoratif görüntüsüyle kullanılmaktadır. Boyalı sac malzeme, dış hava şartlarına karşı dayanıklı, kalıcı renk seçeneklerine sahip, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. İstenildiğinde galvanizli sac, gofrajlı-boyalı alüminyum,aluzing kaplamalı alternatifli üretim yapılabilir.40/250 form trapez rüzgâr ve kar yüklerine karşı dayanıklı olup,aynı zamanda eğrisel form verilebilme imkânı sağlamaktadır
40/250 form trapez polyester boyalı galvaniz sac olarak deniz kıyısında yakın bölgelerde de korozyona uğramadan uzun süre boya kaplamasını muhafaza etmektedir.