Onduline Çatı Kaplama

Onduline HR (High Resistance), su geçirimsizliğini sağlayan bitümle birlikte, levhanın organik elyaflı dokusuna emdirilen özel reçine sayesinde mekanik dayanıklılığı artırılmış bir yapıya sahiptir. Geliştirilen yeni oluk profili ile eğilme direnci daha da yüksektir. Reçine ile birlikte renkler de Onduline HR'in bünyesine emdirilir. Levhaların su geçirimsizliği ve renk dayanıklılığı, bu özel yöntemle bir kat daha uzun ömürlüdür ve Onduline Avrasya'nın garantisi altındadır. Onduline HR çevre dostu bir malzemedir; gerek uygularken, gerekse daha sonra sağlığa hiçbir zararlı etkisi yoktur. 
Yeni Onduline HR ile birlikte eğik dereden baca dibine her türlü çatı detayı için çözüm getiren bir aksesuar yelpazesi sunulmaktadır. Ana ilke, karmaşık ve sorunlu noktalarda da su geçirimsizli?ini sağlamaktır. Onduline HR'in ahşap, çelik veya betonarme çatılar üzerinde ya da cephelerde, istendiğinde çatı yalıtımını da içeren çok çeşitli uygulama olanakları vardır.


Onduline levha çatıların ana bileşeni onduline çatı kaplama levhasıdır. Onduline levhaları, bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinenin bileşiminden oluşmaktadır. Özel bir yöntemle levhanın bünyesine reçine ile birlikte emdirilen boya, Onduline levhaları renklerinin en zor koşullarda bile sabit kalmasını sağlar. Onduline levha mükemmel bir su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, uv ışınlarına dayanıklı, havadaki kimyasal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir üründür.
Onduline HR Teknik özellikleri:
En: 95 cm Boy: 200 cm Net Kaplama Alanı: 1,59 m2 / adet cm Ağırlık: 6,5 kg / adet ; Oluk Yüksekliği: 4 cm Oluk Sayısı: 10 oluk/Levha Ambalaj: 300 adet / palet Onduline HR Mahya
Onduline HR Mahya Teknik özellikleri:
En: 48.5 cm Boy: 200 cm Miktar 0,54 Adet Ağırlık: 2.75 kg/adet Ambalaj: 25 adet/palet Onduline HR Su geçirimsizlik:
Her türlü iklim şartında kesinlikle su geçirmez. Hafiflik: 4 kg/m2 ağırlığıyla uygulama kolaylığı ve deprem güvenliği açısından çok avantajlıdır.
UV ışınlarına dayanım: Ulturaviyole etkisi altında yüzeyde hiçbir bozulma meydana gelmez.
Düşey yük altında eğilme: 45 cm aşık aralığında, en çok 1/200 sehim şartını yerine getirerek metrekarede 350 kg düzgün yayılı yük taşır.
Sıcak ve soğuğa dayanım -35°C ile +105°C arasında gözle görülen herhangi bir değişiklik olmaz. Çatlama, pullanma meydana gelmez.
50°C sıcaklık farkında boyut değişimi %0.1'e eşit veya daha düşüktür.
Isı iletkenliği: Onduline HR'in ısı iletkenlik değeri = 0.105 kcal/mh°C dır.
Ses yutuculuk: Ses yutuculuk değeri ortalama 40 dB'dir.
Biyolojik nitelikleri: Onduline HR levhaları çürümez. Küf ve mantar benzeri biyolojik etkilerden zarar görmez.
Kimyasal nitelikleri: Çeşitli tuz, asit ve alkaliler Onduline HR performansında herhangi bir değişikliğe neden olmaz.
Onduline HR levhaları Asbest içermez.